DOTYK POEZJI AGNIESZKI CHROBOT

W dniu 24 września 2009 r. Biblioteka Publiczna w Bralinie zorganizowała wieczorek poetycki Agnieszki Chrobot. Od 2003 roku opublikowanych zostało pięć tomików zawierających poezję jej autorstwa: „Jest taka cisza”(2003), „W stronę światła”(2004), „Zatrzymaj się”(2005), „Rachunek z miłości”(2006),Dotknij mnie sercem”(2008). Niebawem ukaże się kolejny zbiór poezji wraz z płytą i odpowiednią oprawą muzyczną Małgorzaty Pasznickiej i Mariusza Buczka.

Autorka wierszy przez wiele lat była nauczycielką języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Kluczborku. Tam z dużym poświęceniem realizowała się jako nauczyciel i wychowawca, angażując się w sprawy młodzieży. Po przejściu na emeryturę zajęła się twórczością literacką.

Jej wiersze zmuszają do zadumy, refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Centralną postacią jej utworów jest człowiek, jego wzmagania, wzloty i upadki, smutki i radości.

Poetka zorganizowała kilkadziesiąt spotkań autorskich z czytelnikami jej poezji. Za te osiągnięcia w dziedzinie kultury Burmistrz Kluczborka uhonorował Agnieszkę Chrobot KLUCZBORSKĄ BASZTĄ 2007.

Spotkanie z czytelnikami BP w Bralinie Agnieszka Chrobot rozpoczęła od recytacji wiersza Wędrówki bieszczadzkie z tomiku „Jest taka cisza”. Bo właśnie tam w Bieszczadach rozpoczęła się jej twórczość literacka. Następnie poetka prezentowała wybrane utwory z poszczególnych tomików. Autorce towarzyszyła Małgorzata Pasznicka, która uatrakcyjniła spotkanie grając i śpiewając poezję pani Agnieszki.

Na zakończenie spotkania Pani Agnieszka bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie zadawane pytania. Miłą niespodzianką dla czytelniczek przygotowaną przez poetkę było losowanie tomików jej poezji, a następnie możliwość uzyskania dedykacji od autorki.