Jak powstaje książka?

11 kwietnia 2016 roku  Biblioteka Publiczna w Bralinie gościła popularnego krakowskiego pisarza Wiesława Drabika, autora wierszowanych bajeczek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w świetlicy Środowiskowo-Profilaktycznej „Tęcza” i wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Bralinie.

Na trwającym blisko godzinę spotkaniu uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi bajkami oraz dowiedzieć się, skąd ich autor czerpie pomysły i inspiracje. Dzieci w skupieniu słuchały o tym, jak powstaje książka, począwszy od pomysłu a skończywszy na jej wydruku. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zabawne fragmenty bajek czytanych przez samego autora, który zachęcał najmłodszych słuchaczy do odgadywania rymów. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez autora zagadki, za które otrzymywały nagrody w postaci naklejek i zakładek. Dzieci, które uzbierały najwięcej naklejek, otrzymały od pisarza książkę z autografem. Odważni mieli też okazję do zaprezentowania swojej bujnej wyobraźni, układając zakończenie do podanego przez autora początku zdania jednej ze swoich książek.

Przez cały czas trwania spotkania panowała bardzo miła atmosfera. Sympatyczny pisarz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i oczywiście rymował. Poczucie humoru autora można było zaobserwować wybuchami śmiechu nie tylko dzieci ale także ich opiekunów. Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci i zachęci je do sięgnięcia po książki autora. W podziękowaniu za wizytę pisarz otrzymał od uczniów bukiet kwiatów. Każde dziecko mogło zakupić książeczkę oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem.

IMG_0039

IMG_0078

IMG_0020

IMG_0015

IMG_0021

IMG_0032

IMG_0057

IMG_0073

IMG_0086

IMG_0097

IMG_0107

IMG_0113