Na spotkaniu z pisarką

Urszula Kozłowska, autorka książeczek dla dzieci była gościem Biblioteki Publicznej w Bralinie. W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z klas I-IV Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika wraz ze swymi nauczycielami.

19 marca br. w kinie „Niesob” w Bralinie dzieci spotkały się „oko w oko” z poetką i pisarką dla najmłodszych, Urszulą Kozłowską. Mimo nieoczekiwanego powrotu zimy tego dnia i trudnych warunków na drogach udało się pani Urszuli dotrzeć ze Świdnicy do Bralina.

Autorka czytała dzieciom fragmenty swoich książeczek: „Pary nie do wiary”, „Czapka nie Witka, czyli odlotowe zabawy słowem” czy „Zwierzęta świata na wesoło”. Młodzi czytelnicy z wielką ochotą włączyli się w czytanie wierszyków łami-języków. Żartobliwe rymowanki okazały się ciekawymi ćwiczeniami językowymi, a przy okazji były dobrym sprawdzianem umiejętności recytatorskich dzieci. W ten sposób najmłodsi poznali wierszyki pt. „Chrząszcz i gąszcz”, „Lis i cis”, „Dzik i bzik” i inne. Nagrodą za odwagę dla czytających były książeczki autorki. W końcu przyszła kolej na pytania do gościa. Cechą dzieci jest ciekawość i prostolinijność, więc padały najróżniejsze, nietuzinkowe pytania o wiek gościa, imię córki, imię psa, inspiracje do pisania i wiele innych.

Na koniec Urszula Kozłowska rozdała uczniom zakładki do książek z autografem, zaś od dzieci otrzymała podziękowania i kwiaty. Jak zawsze na tego typu spotkaniach można było zakupić książki z wpisem autora.