Cała Polska czyta dzieciom 2022

Nie do przecenienia jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką. Do ogólnopolskiej kampanii Cała Polska czyta dzieciom włączyła się Biblioteka Publiczna w Bralinie, która tegoroczne czytanie zorganizowała w Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie oraz w Żłobku „Wiosenka”. Miłym akcentem tego dnia było spotkanie z  żółwiem  Franklinem oraz jego towarzyszami – sprytnym królikiem i misiem koalą. Bajkowi goście odwiedzili wszystkie grupy przedszkolne i żłobkowe, w których Franklin czytał fragmenty swoich przygód z wypożyczoną książką z biblioteki. Natomiast królik i koala częstowali wszystkie dzieci łakociami. W trakcie spotkania znalazło się miejsce na wykonanie tańca z bajkowymi postaciami, podczas którego na twarzach dzieci pojawiły się spore uśmiechy.