Nowości wydawnicze w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Bralinie otrzymała dotację w wysokości 3231,00 złotych w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Przyznana kwota dofinansowania pochodzi ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Dzięki środkom finansowym pozyskanym z dotacji ministerialnej oraz środkom z wkładu własnego księgozbiór naszej biblioteki w bieżącym roku powiększy się o kolejne pozycje książkowe. Zachęcamy Czytelników do korzystania z zasobów naszej biblioteki i zgłaszanie propozycji tytułów do zakupu.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.