Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Sześciolatki z grup Maczki i Bratki i z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie wraz ze swoimi opiekunami Małgorzatą Bednarą i Aldoną Pawlak odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki dowiedziały się co to za miejsce, jak nazywa się osoba, która tu pracuje oraz jak można stać się czytelnikiem biblioteki i korzystać z jej księgozbioru. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki. Podczas takich wizyt maluchy są zachęcane do wypożyczania książek i czytania ich wraz z rodzicami lub starszym rodzeństwem. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki oraz słodką niespodziankę.