Spotkanie z pasjonatką rozwoju osobistego

23 maja 2017 r. gościem Biblioteki Publicznej w Bralinie była Barbara Gruszka, pasjonatka Rozwoju Osobistego, zdobywczyni tytułu Kobieta Roku w kategorii Pedagog w 2014 roku,  od początku wierząca w ludzi, że mogą osiągnąć wszystko pod warunkiem przebicia niewidzialnej ściany, którą najczęściej sami w sobie budują.

Pani Barbara jest autorką książki „Jak w 7 krokach odkryć prawdy życiowe i zrozumieć sens życia”, za którą otrzymała w Warszawie Nagrodę Główną w konkursie Książka Roku 2016. Konkurs organizowany był przez portal planetakobiet.com.pl. Jej książka jest przewodnikiem, który prowadzi nas krok po kroku, pokazując jak na nowo zbudować swoje życie, pracować z emocjami, swoimi nastrojami, jak podchodzić do zmartwień, bądź jak budować szacunek do siebie. Autorka podpowiada, w jaki sposób odzyskać radość, sięgnąć po należne sobie miejsce i przede wszystkim poczuć, że się żyje. Każdy dział książki kruszy niewidzialny mur odgradzający czytelnika od życia, jakiego pragnie, z tym, w którym żyje, zarówno w sferze zawodowej jak i osobistej.

Spotkanie połączone było z krótkimi warsztatami świadomego kreowania własnego życia. Autorka opowiedziała o sobie i o tym, skąd wziął się pomysł na napisanie książki. Opowiadała również o rzeczach codziennych, dzięki którym nasze życie może być lepsze, łatwiejsze i przyjemniejsze, jeśli tylko sami zaczniemy nad sobą pracować. Uświadamiała o drobnych codziennych nawykach, które często budują lub niszczą nasze nastawienie do życia. Pełna serdeczności atmosfera, która była zasługą prelegentki przełożyła się na pozytywne nastawienie odbiorców. Dodatkowo miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania była książka z indywidualną dedykacją i autografem autorki.