Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

30 listopada br. po raz kolejny odwiedziła naszą gminę znana pisarka Beata Ostrowicka. Tym razem na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bralinie autorka książek dla dzieci i młodzieży spotkała się z uczniami kl. IV i V Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Książęcej. Na wstępie  spotkania autorka przybliżyła  młodym czytelnikom swoją twórczość, za którą została wielokrotnie nagrodzona. Opowiedziała  w jaki sposób powstają jej historie i jak wygląda proces ich tworzenia. Zaprezentowała jedną ze swoich pozycji w formie arkusza wydawniczego oraz okładkę przed oprawieniem w nią książki. Uczestnicy spotkania okazali się bardzo aktywnymi odbiorcami.

Jedna z jej książek „Ale ja tak chcę”  zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY i została uznana za najlepszą książkę dla młodego czytelnika. Przedstawia humorystyczny świat fantazji z wątkami pouczeń i relacji przyjacielskich. Drzewiaki to bajkowe ludki zamieszkujące pień zwalonego drzewa. Żyją obok siebie, po swojemu, nie dostrzegając potrzeb i upodobań innych. Łączą się natomiast we wspólnej niechęci wobec Nowego, który nie chce być taki jak wszyscy.  Dzięki tej książce uczymy się nie ulegać czyimś życzeniom. Morał opowiadania zawiera wiele ważnych w życiu słów. Pokazuje, że słowa mogą sprawiać przykrość i powodują samotność.

Spotkanie było bardzo dynamiczne, a pisarce udało się dość szybko nawiązać kontakt ze słuchaczami, którzy wspólnie podjęli próbę stworzenia dalszych losów bajkowych drzewiaków. Wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo podekscytowani i zadowoleni. Na zakończenie pani Beata podziękowała i pochwaliła młodych czytelników za aktywny udział w zajęciach oraz dokonała pamiątkowego wpisu do kroniki biblioteki i szkoły.