Robert Gondek z wizyta w Bralinie

W czwartkowe popołudnie mieszkańcy Bralina mieli okazję spotkać się z Robertem Gondkiem znanym podróżnikiem i fotografem. Pasjonat afrykańskiego lądu odwiedził 18 afrykańskich państw. Wydał album fotograficzny poświęcony Afryce „ W drodze na najwyższy szczyt Afryki”. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień miedzy innymi otrzymał wyróżnienie w kategorii 2016 podczas festiwalu Kolosy w Gdyni. Podróżnik oczarował uczestników spotkania opowieściami o swoich wyprawach do Kenii, Tanzanii. Opowiadał o swojej pasji podróżowania, o miejscach, ludziach i swojej miłości do Afryki. Uczestnicy spotkania, młodzież ze Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego w Bralinie, seniorzy dowiedzieli się jak naprawdę żyją współcześni pigmeje, jak polują, łowią ryby i jak wyglądają ich domy od środka. Podczas multimedialnego pokazu „Safari moich marzeń – Tanzania, Kenia” podróżnik zaprezentował afrykańską faunę i florę, piękno afrykańskiej nieznanej nam przyrody i jej bogactwo. Przedstawił tajemniczy, ciekawy kontynent z perspektywy kilkunastu odbytych podróży. Zaprezentował autorskie zdjęcia, ukazujące unikatowe afrykańskie przestrzenie, widziane z lądu, wody i powietrza. Nauczył uczestników spotkania kilku zwrotów w języku suahili. Po spotkaniu podróżnik dyskutował z zainteresowanymi mieszkańcami gminy Bralin, którzy licznie zadawali pytania związane z wyprawami. Na pamiątkę spotkania do zbiorów Biblioteki trafił album pt. „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” Roberta Gondka, wraz z dedykacją dla Czytelników.

Spotkanie z Robertem Gondkiem przygotowała Biblioteka Publiczna w Bralinie w ramach projektu „ Z książką przez świat” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

Relacja filmowa ze spotkania