Konkurs CZYTELNIK ROKU 2023 rozstrzygnięty!

„Czytelnik Roku” to konkurs, który na stałe wpisał się w działalność Biblioteki Publicznej w Bralinie. Do laureatów konkursu „Czytelnik Roku 2023” zostali wytypowani czytelnicy, którzy przeczytali największą liczbę książek. Zaszczytny tytuł „Czytelnika Roku 2023” przyznany został Paulinie Wittek, która na swoim koncie uzbierała największą liczbę przeczytanych książek. Konkurs podzielony był na V kategorii wiekowych, a jego celem była popularyzacja czytelnictwa w środowisku lokalnym, rozwój emocjonalny poprzez literaturę, zachęcenie do częstszego odwiedzania biblioteki oraz udziału w imprezach kulturalnych. W I kategorii – przedszkolaki oraz zerówki laureatami zostali: Karolina Więcek – I miejsce, Milan Nagięć – II miejsce, Martyna Droszcz – III miejsce. Wyróżnienia: Franciszek Bogus, Ernest Moska, Antoni Gierz, Klara Słowińska, Michalina Mikołajczyk, Iga Porożyńska, Aleksanser Rychter, Encarnacion Bido Oliwia, Ludwika Górecka, Oliwier Kujawa, Paweł Gierz, Weronika Krawczyk, Gabriela Stawirej, Maksymilian Moskwa, Agata Boczek, Kornelia Grossek, Hugo Lemanik, Michalina Makoś, Feliks Dembny. Kategoria II (SP kl. I-III) reprezentowana była przez Paulinę Wittek – I miejsce, Julia Więcek – II miejsce oraz Adriannę Sobczyk – III miejsce. Wyróżnienia: Antonia Słowińska, Jan Gierz, Aleksandra Moskwa, Kaja Piszczałka, Alicja Makoś, Martyna Czekała, Bartosz Lorenc, Tymon Grossek, Hanna Rybczyńska, Mikołaj Lorenc, Marcel Augustyniak, Michał Piotrowiak, Emilia Kancik, Agnieszka Nowak, Maria Więcek, Igor Mazurkiewicz, Wojciech Boczek, Franciszek Dembny. Kategoria III (SP kl. IV-VI) I miejsce przypadło Marcie Labryszewskiej, II miejsce Aleksandrowi Hurnemu i III miejsce Natalii Mieszale. Wyróżnienia: Julia Albert, Zosia Augustyniak oraz Zosia Śnioch. W kategorii IV (SP kl. VII,VIII) najlepsi okazali się: Artur Hurny – I miejsce, Lena Dobień – II miejsce oraz Patryk Wróbel – III miejsce. Wśród czytelników dorosłych, czyli w kategorii V I miejsce zdobył Marian Kucharzak, II miejsce Helena Marczyk i III miejsce Małgorzata Olejniczak. Wyróżnienia: Patrycja Gudra, Jerzy Poczta, Maria Liebner, Teresa Nawrocka, Maria Morawska, Teresa Hibner, Justyna Gilewicz, Marian Koziński, Małgorzata Domagała, Leszek Głąb, Krystyna Słobodzian, Elżbieta Pisuła, Katarzyna Labryszewska, Marzena Grossek, Maria Bieda, Maria Florczak, Beata Dirbach, Krystyna Kafanka, Krystyna Potyrała, Bożena Bojanowska, Maria Pacholak, Andrzej Gudra, Urszula Kasprzak, Alicja Sokolska. Wszystkim laureatom gratulujemy oraz zapraszamy do biblioteki po odbiór zasłużonych dyplomów i nagród. Informujemy również, że już rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Czytelnik Roku 2024”.