Konkurs „Czytelnik Roku 2010” rozstrzygnięty

Aby zdobyć miano czytelnika roku należało systematycznie wypożyczać i czytać książki oraz zachęcać innych do czytania, brać udział w imprezach organizowanych przez bibliotekę. Głównym kryterium dla Komisji była ilość przeczytanych książek w 2010 roku oraz popularyzowanie książki i czytelnictwa.
Konkurs trwał od stycznia do grudnia 2010 roku. Najważniejszym celem konkursu było: popularyzowanie czytelnictwa, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą książką, rozwój emocjonalny poprzez literaturę, zdobycie nowych czytelników, zachęcenie do częstszego odwiedzania biblioteki oraz udziału w imprezach kulturalnych przez nią organizowanych.
Wyłonienie kandydatów nie było łatwe. Wyróżnione zostały osoby, które w zeszłym roku wypożyczyły najwięcej książek. 2 lutego 2011 roku Komisja w składzie: Marzena Kuropka, Sławomir Bąk, Ewa Jędrysiak wyłonili zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych oraz przyznali tytuł „Czytelnika Roku 2010”. Spośród uczniów szkół gimnazjalnych nagrody otrzymały: I miejsce – Anna Michalska (kl. II), II miejsce – Karolina Kula (kl. II) oraz III miejsce – Aleksandra Dubicka ( kl.III). W kategorii szkół podstawowych nagrody przyznano: I miejsce – Joanna Siemańska (kl. I), II miejsce – Kamil Biegański  (kl. III), III miejsce – Ewelina Dubicka (kl. V). Zaś wśród czytelników najmłodszych – przedszkolaków najlepsi okazali się: Martyna Chwalińska zdobywczyni I miejsca, Martyna Szczepaniak – II miejsce oraz Wiktoria Lenort – III miejsce. Nagrody odebrali również wyróżnieni w konkursie: Wiktoria Kula – kl. III SP oraz Karolina Florek– kl. II gimnazjum. Spośród wszystkich laureatów konkursu rekordzistką okazała się Joanna Siemańska, która miała na swoim koncie 163 książki. Ta rekordowa liczba uczyniła ją zdobywczynią tytułu „Czytelnik Roku 2010”. Nagrody dla czytelników wręczyła dyrektor Biblioteki Publicznej w Bralinie Ewa Jędrysiak.