Dar dla bralińskiej biblioteki

Biblioteka Publiczna w Bralinie otrzymała w darze nowe woluminy z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu dowartościowała 13 bibliotek publicznych województwa wielkopolskiego w nowości wydawnicze Świata Książki i Bertelsamann Media. Książki zostały przekazane od Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dla bibliotek z niskim wskaźnikiem zakupu. Do księgozbioru Biblioteki Publicznej w Bralinie trafiły 122 woluminy o wartości 4.497 zł. Dzięki darowi znacząco wzbogacono i uzupełniono  zbiory  o publikacje z zakresu: Filozofii, medycyny, religii, biologii, historii, książki  podróżnicze,biograficzne,  przydatne i ważne dla każdego, kto chce poszerzyć swoje horyzonty lub pogłębić wiedzę z dziedziny, którą się pasjonuje. Do zbiorów dołączyły również  lektury oraz wydawnictwa informacyjne i słownikowe, jak również książki, które zaspokoją potrzeby beletrystyczne dzieci i dorosłych. Wszystkie książki zostały zinwentaryzowane i opracowane w Zintegrowanym Systemie Zarządzania Biblioteką SOWA, oprogramowaniem na którym pracuje Biblioteka od 2007 roku.