MIŁOŚĆ W LITERATURZE

Z okazji 14 lutego, dnia św. Walentego Biblioteka Publiczna w Bralinie zorganizowała wystawę połączoną z konkursem czytelniczym pt. „Miłość w literaturze”. Celem wystawy jak i konkursu adresowanego do młodzieży z terenu gminy Bralin było propagowanie pięknej poezji o tematyce miłosnej, kultywowanie tradycji literackich, kształtowanie wrażliwości na piękno uczuć i na piękno poetyckiego słowa.

Przygotowane pytania wymagały zapoznanie się z klasyką literatury pięknej, a jednym z zadań było prawidłowe połączenie ze sobą znanych par literackich. Arkusze z zadaniami konkursowymi można było odebrać w siedzibie biblioteki, gdzie specjalnie przygotowana wystawa przybliża zasady uczestnictwa w konkursie. Całości przyświecało motto zaczerpnięte z poezji Adama Mickiewicza:

Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,

Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę;

Jednakże, gdy cię długo nie oglądam,

Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam;

I tęskniąc sobie zadaję pytanie:

Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

Ekspertami w tej dziedzinie okazały się przedstawicielki płci pięknej:

• Małgorzata Burzała IV ZSP Nr 1 w Kępnie
  • Ewelina Kucharska II LO im. H. Sucharskiego w Kępnie