Spotkanie z Beatą Ostrowicką

16 kwietnia br. w ramach współpracy Biblioteki Publicznej w Bralinie i Świetlicy Terapeutycznej „Tęcza” podopieczni Karoliny Kuropki wraz z Ewą Jędrysiak – dyrektorem biblioteki uczestniczyli, w spotkaniu z autorką dla dzieci i młodzieży Beatą Ostrowicką.

Beata Ostrowicka w spontaniczny i bezpośredni sposób rozmawiała z czytelnikami. Mówiła o swojej pracy, zainteresowaniach, o tym jak powstają jej książki. Podczas imprezy czytelniczej odbył się również mini-konkurs literacki. Podopieczni świetlicy za wzorowe przygotowanie się do spotkania z pisarką otrzymali nagrody książkowe wraz z umieszczonymi dedykacjami w książkach.

Beata Ostrowicka jest absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pisze książki dla dzieci i młodzieży. Debiutowała w 1995 roku powieścią pt. „Niezwykłe wakacje”. Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników; otrzymała nagrodę sezonu wydawniczego IKAR ’95. W tym samym roku otrzymała wyróżnienie „Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych, IBBY” za Niezwykłe wakacjeEliksir przygód.

W 2002 roku Autorka otrzymała II Nagrodę Literacką w konkursie „Książka Roku 2002″ przyznawaną przez „Polską Sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych, IBBY” za Świat do góry nogami. W 2004 otrzymała wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY w postaci wpisu Świata do góry nogami na Honorową Listę Andersena. W 2005 roku Zła dziewczyna została nominowana do konkursu „Książka Roku 2005„. Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych ludzi zostały wpisane na ”Złotą Listę” książek polecanych przez Fundację ABCXXI.
Świat do góry nogami znajduje się na Liście Książek do Głośnego Czytania Dzieciom, polecanej przez Fundację ABCXXI. W 2006 roku Alę ja tak chcę! uzyskało nagrodę literacką za książkę dla dzieci młodszych, w konkursie „Książka Roku 2006„.  W tym samy roku książka Ale ja tak chcę! została uznana w konkursie „Bestsellerek Roku 2006” za najlepszą książkę dla młodego czytelnika.

Autorka od 1997 roku należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Natomiast od 2002 roku należy do Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia IBBY.
Pisze także dla starszej młodzieży i dzieci młodszych. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni.

p1030999p1040001

p1040014