Wieczór z Agnieszką Chrobot

Chwilę oderwania od codzienności i powszedniości, często zabiegania i pośpiechu zaproponowała czytelnikom Biblioteka Publiczna w Bralinie. W czwartkowe popołudnie dyrektor biblioteki Ewa Jędrysiak zaprosiła na wieczór poetycko-muzyczny z Agnieszką Chrobot. Tym razem spotkanie autorskie skierowane zostało do seniorów – czytelników bralińskiej biblioteki.

Pani Agnieszka Chrobot jest poetką, z zawodu nauczycielem, dziś już na emeryturze. Choć swój debiut poetycki miała dopiero w 2003 roku, to dziś ma na swoim koncie 7 wydanych tomików m.in.: „Jest taka cisza”, „Zatrzymaj się”, „Rachunek z miłości”, „Dotknij mnie sercem”, „Posłuchaj milczenia”. Poetka mieszka w Kluczborku, a jak się dowiedzieliśmy podczas spotkania, studiowała razem z panią Krystynę Bielską z Bralina i panią Jadwigą Miesiąc z Kępna. Obie panie oczywiście były obecne na wieczorze autorskim.

Spotkanie odbyło się w salce OSP „Florian” i na tyle, na ile to było możliwe, salka zapełniła się po brzegi. Trzydziestu kilkuosobowa grupa seniorów miała okazję odłożyć na bok troski dnia codziennego i zasłuchać się w wiersze pani Agnieszki. A te dotykały wartości i prawd uniwersalnych. Poetka tematem swych utworów czyni miłość, szczęście, radość życia, ale i przemijanie, śmierć, wiarę. Zwraca uwagę czytelnika, by ten umiał się zatrzymać w biegu, przerwał gonitwę z czasem, by znalazł moment na zadumanie, kontemplację świata, przyrody i zwykłych codziennych spraw.

Swoje wiersze poetka czytała osobiście, ale też czytelnicy mogli ich posłuchać w wyśpiewanych przez Małgorzatę Pasznicką i Mariusza Buczka. Duet komponuje muzykę do wybranych utworów A. Chrobot i podczas spotkań poetyckich dopełnia artystycznie całość. Tak zinterpretowane wiersze zyskały nowy wymiar i nowe brzmienie. Jak powiedziała podczas spotkania poetka, 5 lat temu poprosiła panią Małgosię i pana Mariusza o skomponowanie muzyki do wybranych utworów i tak rozpoczęła się ich wspólna przygoda. Z czasem została nagrana płyta „Szukam swojego miejsca”, na której znalazło się 15 wyśpiewanych wierszy A. Chrobot.

Po spotkaniu seniorzy chętnie kupowali tomiki poezji i płyty, a autorka na życzenie zamieszczała dedykacje i autografy.

O przyjazny i sympatyczny klimat podczas spotkania zadbały organizatorki wieczoru: Ewa Jędrysiak i Grażyna Latusek, które przygotowały poczęstunek z domowym ciastem. Zaproszeni goście nie kryli zadowolenia z takiej formy spędzenia listopadowego wieczoru, z przyjemnością oddali się nastrojowi, a na koniec dziękowali organizatorce za taką ucztę duchową.

agnieszka-chrobot chrobot1 chrobot4 chrobot5 chrobot7