Warsztaty literackie dla młodzieży

23 maja br. w Bibliotece Publicznej w Bralinie odbył się warsztat literacki, który poprowadziła znana pisarka Beata Ostrowicka. Pani Beata jest autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Beata Ostrowicka debiutowała w 1995 roku, wydając powieść „Niezwykłe wakacje”. W tym samym roku ukazał się „Eliksir przygód”, a w 1997 – „Tajemnica szkatułki”. Jej utwory zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni.

Warsztat, w którym uczestniczyła młodzież z bralińskiego gimnazjum, cieszył się dużym zainteresowaniem oraz dużą aktywnością słuchaczy. Na początku pisarka opowiedziała, jak wygląda praca nad pisaniem tekstów literackich, tworzeniem książki, kreowaniem bohaterów, a następnie wspólnymi siłami młodzi entuzjaści próbowali napisać własne opowiadanie. Efektem końcowym warsztatów było zaprezentowanie przez młodzież samodzielnego lub napisanego w grupach wybranego fragmentu pracy literackiej, którą wcześniej wspólnie stworzyli.

Całe warsztaty były bardzo interesujące, a nauka, jaką wynieśli uczestnicy, na pewno w przyszłości stanie się dla nich pomocna. Na zakończenie Beata Ostrowicka podziękowała i pochwaliła młodzież za aktywny udział w warsztatach oraz podpisała książki, które mogli nabyć po spotkaniu.